Pro základní funkčnost, zpříjemnění používání webu, analytické účely a v případě udělení souhlasu také pro účely cílení reklamy využíváme soubory cookies. Nastavení vlastních preferencí cookies můžete kdykoli upravit odkazem ve spodní části stránek.

.
Od zlomoveho okamžiku v mém životě výrazy jako
„jednoho dne“ a „brzy“
ztratily v mém slovníku hodnotu
.
.

TIŠE ODCHÁZÍM OD ČEHOKOLIV,CO POŠKOTUJE MŮJ KLID V DUŠI

.
.
.
.
.
Pokud se dnešek nepovedl,zkusme to zítra znovu
 
 
Nikdo nepřesvědčí druhého, aby se změnil.Každý z nás je strážcem brány, kterou lze otevřít pouze zevnitř
.
.
Pokud někdo není dostupný ve vašich nejtěžších chvílích,jeho přítomnost je kdykoliv jindy k ničemu
 
 
Než promluvíte, zeptejte se sami sebe, jestli je pravda, co řeknete, jestli to někomu neublíží, jestli je to užitečné, a nakonec... jestli má cenu rušit ticho tím, co si myslíte
 
 
 Nikdy nezapomeň, že můžeš tančit sám
.
.
KARLOVY VARY

Grandhotel Pupp

Ples přímo maškarní

Čím jsem starší, tím méně si všímám, co lidé říkají, myslí si a v co doufají. Všímám si toho, co dělají, jak žijí a o co usilují.

Čím déle musíš na něco čekat,
tím více si budeš vážit chvíle,
kdy to přijde.

Nic nemůže zastavit myšlenku, pro niž nastal čas.

.

NEZAČÍNEJ DEN PITÍM OCTA

Strom neodepře svůj stín ani tomu, kdo ho přichází porazit

.

LÁSKA BABIČKOVSKÁ

Dotek, něha, otevřené projevy emocí v dlouhotrvajícím objetí - to vše dokáže léčit zraněnou duši i tělo

NAVŠTIVTE NÁS V RODINNÉM PENZIÓNU

Nemusíte být skvělí,
abyste začali,ale musíte začít,abyste byli skvělí.

Mějte ve svém srdci lásku.

Zapomínáme, jak moc jsme závislí na přírodě, na každém stéblu trávy

.

.

.

.

.

.

.

 

 
❤️
 
.
Lidé rádi poslouchají krásná slova,ale neradi se mění .…
.
 
Úspěch nepřijde, když se něčemu budeš věnovat jen příležitostně. Dostaví se jedině, když se budeš něčemu věnovat neustále.
 

 ?? ?? ??

 
Svět po vás vždycky bude chtít víc. Naučte se sami rozeznat, kdy je toho dost.
 
 

Čím více pokračujeme ve svém vnitřním růstu,tím více se snižuje počet těch, se kterými můžeme skutečně komunikovat...

 
.
SPOLU
 
.
.
 
SRANDIČKY
 
.
 
Nezapomínejte, že každý, kdo vstoupí do vašeho života,
má konkrétní úkol: seznámit vás s vámi samotnými
 
.

Vše, co si dokážete představit je skutečné

 
.
Přítel je člověk, který zná melodii tvého srdce, který ti ji předzpívá když ji zapomeneš
 
 
.
.

.
Někdy kráčíme tmou, abychom byli schopni vidět ...
 
.
POŘÁDÁNÍ VLASTNÍCH KURZŮ
JE PRO MĚ POTĚŠENÍM
.
.
Vše, co si dokážete představit je skutečné
.
.
Nic se na tomto světě neděje náhodou

.
Jediným bodem, od něhož musíme uniknout,
je uvěznění naší mysli
.
.
Nikdy není příliš pozdě na to, abyste mohli být
 
.
Když nejsou slyšet
bubny,patrně
nikdo nebubnuje
.
.
NETLAČTE ŘEKU
.
-
Sedmkrát dolů, osmkrát nahoru
-

.

NEVZDÁVEJTE SE SVÉ VLASTNÍ SÍLY

Ze země ke hvězdám nevede vyšlapaná cesta

.
Přítel není ten, kdo tě polituje, přítel je ten, kdo ti pomůže

Pojď, zavřem okno, shrnem záclony a budem si vyprávět, co ty a já.

Přemýšleli jste někdy, co od vás chce život, namísto toho, co vy chcete od života?

Jednoho dne strach zaklepal na dveře. Odvaha otevřela a nikoho nenašla... ♥

.

.

.

.

.

.

.

.

 


ČLÁNKY » HODÍME SE K SOBĚ ? » BLÍŽENCI a DALŠÍ ZNAMENÍ

.

Blíženci ve spojení s dalším znamením

 

Blíženci a Beran

Ve vztahu se potkává šprýmař s vůdcem. Oba dva jsou dost agilní a milují svobodu. Ani jeden z nich nemá rád nudu. Blíženec dokáže ve vztahu hodně vtipkovat a pokud Beran pochopí, že jde jen o vtip, je vše na dobré cestě. V opačném případě, může dojít k hádkám. Beran přináší do vztahu energii, vášeň, naproti tomu Blíženec komunikaci.  Nezávislá až průkopnická energie Berana je vždy pro Blížence přitažlivá. Toto spojení ve vztahu je považováno za snadné.

Blíženci a Býk

Ve vztahu se setkává šprýmař s bankéřem. Váš vztah vyvolává představu Býka poklidně se pasoucího na svém poli, kterému najednou začne kolem hlavy poletovat a bzučet včela. Býk zajišťuje a je věrný, zatímco Blíženci brání tomu, aby byl život příliš usedlý. Oba potřebujete přesně to, co vám může poskytnout ten druhý, ale když to neuznáte a nepřijmete, ohrozí to Býkovu stabilitu i svobodu Blíženců. Protože máte každý jiný temperament, může to činit jistý druh problému do vztahu. Blíženec je ten ve vztahu, který více mluví, Býk ale dokáže naslouchat.  Blíženci dokážou velmi rychle Býky i pobláznit. Na druhé straně nechtějte,aby Blíženci byli stále doma, protože by to mohlo přinést problém do vztahu. Zato Býka nejdete více doma. Býci preferují klid a harmonii. Tento váš vztah se může označit spíše, jako rozpačitý.

Blíženci a Blíženci

Ve vztahu se setkávají dva šprýmaři. Otázkou může být, kdo si vlastně s kým zahrává, protože oba ve vztahu kličkujete sem a tam. Dokud ani jeden z vás nebude toužit po něčem emocionálně hlubším a nebude věci zkoumat do hloubky, život může být svěžím vánkem. Ale pokud vás takové vyhýbání se oblasti srdce přestane uspokojovat, může se vánek změnit v ledovou vichřici. Prostě dva motýli. Jejich vztah je především založený na přátelství. Dokážou si velmi dlouho spolu povídat a možná si ani neuvědomí, že je spojuje mnohem bližší cit. Vztah dvou Blíženců bude vždy mít dlouhodobější charakter. Budou si poskytovat dostatek volnosti a mohou i tvrdit, že nejsou žárliví, ale to není až tak zcela pravda.

Blíženci a Rak

Ve vztahu se setkává šprýmař s monarchou. Jste jako květ a plod, jeden musí strom opustit a druhý na něm musí musí zůstat, dokud nedozraje. Jste součástí stejného procesu, ale nevycházíte spolu snadno. Může to fungovat, dokud bude Blíženec buď pryč, anebo bude domů přicházet s novými názory anebo lidmi, zatímco Rak bude udržovat rodinný krb. Ale pokud začne být Rak příliš závislý, Blíženec se domů nemusí vrátit vůbec. Blížence přitahuje Rakova klidná povaha. Oba dva milují přírodu, proto si v tomto ohledu dokážou rozumět. Problémy mohou nastat v ohledu na to, že Rak je vyloženě domácí typ, rád je doma, Blíženci naopak rádi vyráží do společnosti a komunikují. Pokud Rak začne lpět na tom, aby s ním Blíženci zůstali doma, pravděpodobně to začne ve vztahu skřípat.

Blíženci a Lev

Ve vztahu se potkává šprýmař a vladař. Je to hravá interakce. Může se zdát, že je všechno podle Lva, ale ve skutečnosti je to Blížencův bystrý smysl pro humor, jeho láska ke změně a nestrannost, která je s tím spojena, co má někdy nad Lvem navrch. Celkově je to dost hluboká interakce, protože plodí tiché porozumění, založené na lví síle a blíženecké inteligenci. Blíženci jsou narozdíl od Lvů velmi akční, Lvům je připisována lenivost. Což je pro Blížence nepochopitelné. Pokud se na Blížence sesype hromada úkolů, tak většinou začne být neurotický a zde dostává svůj prostor Lev, který ho dokáže uklidnit. Heslem tohoto vztahu je optimismus, oba dva mají smysl pro humor. Lev chce mít o všem přehled a potřebuje od Blížence slyšet chválu a cítit jeho obdiv.

Blíženci a Panna

Ve vztahu se setkává šprýmař a rádce. Oba dva toho máte hodně co říct, ale protože každý z vás má jiné plány a jiné priority, v mnohém si nerozumíte. Panna přemýšlí prakticky, Blíženec myslí ve svém vlastním zájmu. A při všem tom myšlení a mluvení zbývá jen málo místa pro nějakou skutečnou citovou souhru. Přesto se můžete jeden od druhého hodně naučit, a také si užít spoustu legrace. Prvním impulsem k hádkám bude kritická povaha Panny, která rychle na Blížencích uvidí chyby, ale sama na sobě je nevidí. Blíženci se budou cítit nedoceněni, budou mít pocit, že Panna na nich stále něco vidí.

Blíženci a Váhy

Ve vztahu se setkává šprýmař a diplomat. Každý máte svůj vlastní způsob, jak obratně manipulovat věcmi, aby se zdály snadnější, než ve skutečnosti jsou. Navzájem se v tom podporujete do té míry, že věci začnou být skutečně snadnější, než by být měly! Dokud budete oba spokojeni s tak intelektuálním životem a láskou, bez hlubokých citů, všechno bude dobré. Jejich život bude dost aktivní i mimo jejich vztah, což by mohlo být pro vztah dosti komplikované. Váhy potřebují sice do jisté míry nezávislost, ale potřebují cítit citovou náklonnost. Problém nastane ve chvíli, kdy Blíženci začnou s někým koketovat, protože to ve Vahách vyvolá žárlivost a mohou o vztahu začít pochybovat.

Blíženci a Štír

Ve vztahu se setkává šprýmař a špión. Blíženec věci zlehčuje, zatímco Štír jde do hloubky. Mohli byste se dohodnout, ale Štír vnímá lehkost Blíženců jako prostořekost a citovou neupřímnost. Blíženec považuje Štírovu hloubku za falešnou a obtížnou, takže se vykrucuje ještě víc. Může dojít ke zvláštním milostným pletkám, ale rozhodně to nebude klidný svazek. I když jsou vaše povahy rozdílné, tak oba máte rádi neobvyklé věci a nesnášíte nudu. Blíženci by neměli zapomínat, že Štír jako vodní znamení, je velmi citlivý, emoční, ale na druhé straně je i velmi obratný manipulátor a dokáže i citově vydírat. Hlavně ve chvíli kdy začne žárlit.

Blíženci a Střelec

Ve vztahu se setkává šprýmař a kněz. Není to tak nepravděpodobná kombinace, jak by se mohlo zdát. Blížencův bystrý intelekt může Střelci pomoci od pobožnůstkářství a nedostatku informovanosti, zatímco Střelec může Blíženci nabídnout celkový obraz anebo filozofii, jež mu pomůže splést dohromady své roztěkané myšlenky. Avšak když se to nepodaří, Střelec může na Blížence shlížet svrchu, na což Blíženec reaguje vztekem. Pokud mezi nimi dojde ke konfliktu, tak dohromady je vždy dají společné zájmy. Tento vztah bude vždy neskutečně dynamický. Vztah může vydržet dostatečně dlouho a to především tehdy, pokud si partneři umožní dostatek svobody.

Blíženci a Kozoroh

Ve vztahu se setkává šprýmař a prezident. Na úrovni materiální je Kozoroh nekonečně zkušenější a schopnější než Blíženec, který jej toleruje, protože mu Kozoroh poskytuje informace a zábavu. Ale tajně ho může považovat za nudnou kozu, kterou je třeba využít, a pak zmizet. Pomohlo by skutečné vzájemné poznání, pokud jste oba ochotni do toho investovat patřičný čas. Kozoroh se příliš zaměřuje na kariéru a práci, takže mu už moc nezbývá času na romantiku a sex. Což může být problém pro společenského Blížence. Čas od času Kozoroha popadne stav, že chce vyrazit někam do města, za zábavou, ale zde může narazit na Blížencovu nedochvilnost.

Blíženci a Vodnář

Ve vztahu se setkává šprýmař a reformátor. Oba jste naladěni na stejné vlnové délce, život chápete z duševního hlediska, nekonečné slovní hříčky a abstraktní pojmy spřádáte do látky, kterou oba shodně považujete za realitu. Vzor, který společně tkáte, dává smysl a je zábavný, přesto však zřejmě není až tak emocionálně uspokojivý. Ale vám oběma to pravděpodobně vyhovuje. Většinou se tito dva do sebe zamilují během nějakého rozhovoru, ale dokážou být i skvělými kamarády. Ani jeden z nich nemá majetnické sklony.

Blíženci a Ryby

Ve vztahu se setkává šprýmař a spasitel. Na esoterické úrovni jste oba spřízněni, naladěni na pravdu, kterou se dotýkáme absolutna, skrze směs humoru a pokory. Pokud však nejste duchovně ukáznění, můžete zabřednout do nicotností, protože vám bude unikat podstata. Oba někdy potřebujete, aby vás něco drželo při zemi – možná blízcí přátelé nebo dítě. Ryby dokážou do vztahu přinést spoustu nápadů a občas se dokáže chovat i nelogicky. Ryby jsou dosti emocionálně založené, ale dokážou fungovat i o samotě. Naproti tomu Blíženci potřebují lidi kolem sebe.  Nezapomínejte, že Ryby by nikdy neměli nutit Blížence do společného soužití, protože Blíženci ke svému životu potřebují dostatek svobody.

Zdroj: Astrologie vztahů, Lyn Birkbeck