Pro základní funkčnost, zpříjemnění používání webu, analytické účely a v případě udělení souhlasu také pro účely cílení reklamy využíváme soubory cookies. Nastavení vlastních preferencí cookies můžete kdykoli upravit odkazem ve spodní části stránek.

.
Od zlomoveho okamžiku v mém životě výrazy jako
„jednoho dne“ a „brzy“
ztratily v mém slovníku hodnotu
.
.

TIŠE ODCHÁZÍM OD ČEHOKOLIV,CO POŠKOTUJE MŮJ KLID V DUŠI

.
.
.
.MILOVANÁ VNOUČÁTKA
 
.
.
Pokud se dnešek nepovedl,zkusme to zítra znovu
 
 
Nikdo nepřesvědčí druhého, aby se změnil.Každý z nás je strážcem brány, kterou lze otevřít pouze zevnitř
.
.
Pokud někdo není dostupný ve vašich nejtěžších chvílích,jeho přítomnost je kdykoliv jindy k ničemu
 
 
Než promluvíte, zeptejte se sami sebe, jestli je pravda, co řeknete, jestli to někomu neublíží, jestli je to užitečné, a nakonec... jestli má cenu rušit ticho tím, co si myslíte
 
 
 Nikdy nezapomeň, že můžeš tančit sám
.
.
KARLOVY VARY

Grandhotel Pupp

Ples přímo maškarní

Čím jsem starší, tím méně si všímám, co lidé říkají, myslí si a v co doufají. Všímám si toho, co dělají, jak žijí a o co usilují.

Čím déle musíš na něco čekat,
tím více si budeš vážit chvíle,
kdy to přijde.

Nic nemůže zastavit myšlenku, pro niž nastal čas.

.

NEZAČÍNEJ DEN PITÍM OCTA

Strom neodepře svůj stín ani tomu, kdo ho přichází porazit

.

LÁSKA BABIČKOVSKÁ

Dotek, něha, otevřené projevy emocí v dlouhotrvajícím objetí - to vše dokáže léčit zraněnou duši i tělo

NAVŠTIVTE NÁS V RODINNÉM PENZIÓNU

Nemusíte být skvělí,
abyste začali,ale musíte začít,abyste byli skvělí.

Mějte ve svém srdci lásku.

Zapomínáme, jak moc jsme závislí na přírodě, na každém stéblu trávy

.

.

.

.

.

.

.

 

 
❤️
 
.
Lidé rádi poslouchají krásná slova,ale neradi se mění .…
.
 
Úspěch nepřijde, když se něčemu budeš věnovat jen příležitostně. Dostaví se jedině, když se budeš něčemu věnovat neustále.
 

 ?? ?? ??

 
Svět po vás vždycky bude chtít víc. Naučte se sami rozeznat, kdy je toho dost.
 
 

Čím více pokračujeme ve svém vnitřním růstu,tím více se snižuje počet těch, se kterými můžeme skutečně komunikovat...

 
.
SPOLU
 
.
.
 
SRANDIČKY
 
.
 
Nezapomínejte, že každý, kdo vstoupí do vašeho života,
má konkrétní úkol: seznámit vás s vámi samotnými
 
.

Vše, co si dokážete představit je skutečné

 
.
Přítel je člověk, který zná melodii tvého srdce, který ti ji předzpívá když ji zapomeneš
 
 
.
.

.
Někdy kráčíme tmou, abychom byli schopni vidět ...
 
.
POŘÁDÁNÍ VLASTNÍCH KURZŮ
JE PRO MĚ POTĚŠENÍM
.
.
Vše, co si dokážete představit je skutečné
.
.
Nic se na tomto světě neděje náhodou

.
Jediným bodem, od něhož musíme uniknout,
je uvěznění naší mysli
.
.
Nikdy není příliš pozdě na to, abyste mohli být
 
.
Když nejsou slyšet
bubny,patrně
nikdo nebubnuje
.
.
NETLAČTE ŘEKU
.
-
Sedmkrát dolů, osmkrát nahoru
-

.

NEVZDÁVEJTE SE SVÉ VLASTNÍ SÍLY

Ze země ke hvězdám nevede vyšlapaná cesta

.
Přítel není ten, kdo tě polituje, přítel je ten, kdo ti pomůže

Pojď, zavřem okno, shrnem záclony a budem si vyprávět, co ty a já.

Přemýšleli jste někdy, co od vás chce život, namísto toho, co vy chcete od života?

Jednoho dne strach zaklepal na dveře. Odvaha otevřela a nikoho nenašla... ♥

.

.

.

.

.

.

.

.

 


ČLÁNKY » HODÍME SE K SOBĚ ? » BÝK a DALŠÍ ZNAMENÍ

.

Býk ve spojení s dalším znamením

 

Býk a Beran

V tomto vztahu se setkává bankéř s vůdcem. A tento vztah bude hodně založený na kompromisu. Beran chápe svůj život, jako cestu vpřed a je schopen nebrát ohledy, Býk hodně svoji cestu zvažuje a hodně lpí na tom, co má. Berana proto může velmi dráždit Býkova neochota něco měnit. Býk naopak může Beranovi ukázat životní řád.  Lepší je, když žena je v tomto vztahu Býkem. Beran přináší do vztahu energii, vášeň, Býk zabezpečení a stabilitu. Pokud budete oba schopni ve vztahu dělat kompromisy, pak tento vztah může fungovat. V opačném případě nikoliv.

Býk a Býk

Ve vtahu se setkávají dva bankéři. Doufejme, že jste do společného vztahu vykročili pravou nohou, protože jestli ne, lepší už to asi nebude. Proč? Protože je dvakrát tak nepravděpodobné, že se změní dva Býci než jeden! Ale díky Přírodě a jejím rytmům je pravděpodobné, že přitáhnete někoho anebo narazíte na něco, co vás přinutí se změnit. Jen tak budete skutečně vzkvétat. Ale přesto byste si měli v celku dobře rozumět, protože jste oba energičtí a pracovití a v životě uznáváte stejné hodnoty. Pokud dojde ve vztahu k výbuchu, velmi rychle se i vše urovná. Tento vztah by se dal označit jako solidní.

Býk a Blíženci

Ve vztahu se setkává bankéř se šprýmařem. Váš vztah vyvolává představu Býka poklidně se pasoucího na svém poli, kterému najednou začne kolem hlavy poletovat a bzučet včela. Býk zajišťuje a je věrný, zatímco Blíženci brání tomu, aby byl život příliš usedlý. Oba potřebujete přesně to, co vám může poskytnout ten druhý, ale když to neuznáte a nepřijmete, ohrozí to Býkovu stabilitu i svobodu Blíženců. Protože máte každý jiný temperament, může to činit jistý druh problému do vztahu. Blíženec je ten ve vztahu, který více mluví, Býk ale dokáže naslouchat.  Blíženci dokážou velmi rychle Býky i pobláznit. Na druhé straně nechtějte,aby Blíženci byli stále doma, protože by to mohlo přinést problém do vztahu. Zato Býka nejdete více doma. Býci preferují klid a harmonii. Tento váš vztah se může označit spíše, jako rozpačitý.

Býka a Rak

Ve vztahu se setkává bankéř a matriarcha. Podobáte se trochu farmáři a jeho ženě; jde o přirozené, tradiční a produktivní uspořádání vztahu. Avšak budou přítomny i jiné staromódní prvky – jako panovačnost, žárlivost a klasické rozdělení rolí podle pohlaví, se všemi klady a zápory. Ty jsou však nutnou cenou, kterou je třeba zaplatit Přírodě za tuto spolehlivou kombinaci. Obě dvě znamení mají smysl pro rodinu. Budou upřednostňovat klid rodinného krbu. Než abyste vyšli na večeři do restaurace, raději si ji připravíte doma při svíčkách. Tato kombinace dvou znamení je nejlépe schopna utvořit ideální model rodiny. Navenek to může vše vypadat ideální, ale uvnitř vztahu může docházet k drobným pnutím.  Obě dvě znamení jsou stabilní a vášnivá. Charakter tohoto vztahu můžeme označit, jako klidný vztah.

Býk a Lev

Ve vztahu se setkává bankéř s vladařem. Je to pevná a trvalá kombinace, ale ani se neobejde bez bouří. Je naprosto zásadní, abyste si uvědomili, co vztahu poskytuje druhý. Býk patrně zajišťuje „scénu“ nebo stabilitu a Lev „drama“ nebo vzrušení. Když na to nepřistoupíte, nebudete odměněni rozkoší ani blahobytem. Lev potřebuje být středem pozornosti a pro Býka je důležité vlastnictví. Takže pokud Lva uloví, pevně se ho drží. To co Lva na Býkovi opravdu nadchne, je schopnost, že Býk dokáže vydělat peníze a navíc je dokáže i udržet. Je třeba, aby si Lev také uvědomil, že pro Býka je důležité mít pocit jistoty a bezpečí a Lev dokáže přinést do domova luxus. Tento vztah lze v závěru označit, jako obtížné spojení.

Býk a Panna

Ve vztahu se setkává bankéř s rádcem. Je to velmi harmonická kombinace. Býk zajišťuje a Panna udržuje – a pokud Býk příliš zabředne do materiálních věcí, Panna ho laskavým a trpělivým způsobem nasměřuje k jemnějším věcem života. Býkovou úlohou pak je upozornit Pannu na les, když ho pro stromy nevidí. Ani jeden ze znamení nemáte rádi riskování a utrácení peněz. Umíte tvrdě pracovat a jste oba materialisté. Býci jsou často v pohodě, zato Panny musí vše rozpitvávat a kritizovat. Takže není daleko k hádce, ale Býka jen tak něco nezlomí.  Nejhorší je, když Býk nereaguje na kritiku a to může hodně vytáčet Pannu.

Býk a Váhy

Ve vztahu se setkává bankéř s diplomatem. Protože oba rádi určujete postup a způsob, jak věci dělat, byl by zázrak, kdyby váš vztah někdy vykrystalizoval v přirozeném, emocionálním smyslu. Spíše vám vyhovuje uspořádání, kde je náhradou za cokoli hlubšího potěšení těla a společnost. Pokud vám to ale vyhovuje, můžete si užívat klidu a stability. Oběma znamením vládne planeta Venuše, což je planeta lásky, přesto v tomto vztahu nikdy nic nedostanete zadarmo. Oba dva si velmi rychle padnou do oka. Problémy většinou nastanou ve chvíli, kdy Býk potřebuje vše dopředu plánovat, ale Váha je úplný opak, protože ta věří vše za minutu 12. Váha díky své nerozhodnosti má tendence všechna rozhodnutí házet na Býka, což se mu příliš dlouho nebude jistě líbit. Ať mezi vámi ve vztahu dojde k čemukoliv, Váha to vždy dokáže přehodit na záda Býka.

Býk a Štír

V vztahu se setkává bankéř a špion.  Býk chce udržet věci stabilní a takové, jaké jsou; Štír chce proniknout k jejich skrytému emocionálnímu jádru. Země a Podsvětí se spojily, ale žárlivě si střeží svá vlastní království. Aby toto vášnivé spojení fungovalo, oba musí respektovat to, jak jsou rozdílní, a přitom závislí jeden na druhém. Tento vztah je plný vášně a sexuální přitažlivosti. Je mezi nimi velká energie, která dokáže být až ničivá. Ale oba dodržují určitá pravidla ve vztahu, potřebují stabilitu, také pravděpodobně si budou i věrní. Pokud Býk zraní Štíra, většinou se vyřízení účtů nedočká hned. Ale Štír to potlačí  v sobě a v nečekanou chvíli to Býkovi vrátí zpět. Pozor na to, že Štír navíc dostal do vínku dar manipulace.

Býk a Střelec

Ve vztahu se setkává bankéř a kněz. Střelec se zpočátku Býku jeví jako nadějný kandidát, ale nepotrvá dlouho a Býk bude cítit zklamání, že Střelec nesplňuje jeho očekávání. Střelci Býk zpočátku připadá jako tolik potřebné bezpečné útočiště, ale postupně se začíná cítit Býkem omezován. Zdravá výměna je možná, jestliže to vaše rozdílné dorozumívací prostředky anebo hodnotové systémy dovolí. Střelec v životě touží po všem novém, Býk je ale pohodlný. Střelec je schopen přijímat kritiku a to proto, že ji pouští jedním uchem tam a druhým ven, což muže vytáčet Býka, protože ten si naivně myslí, že Střelce dokáže zkrotit. Střelec má také problémy s dochvilnosti, což začne vzbuzovat v Býku jen žárlivost.  Rozhodně toto spojení není vůbec snadné.

Býk a Kozoroh

Ve vztahu se setkává bankéř a prezident. Tvoříte stabilní, přičinlivý a nakonec i blahobytný pár, a společně si užíváte rozkoší těla. Oba vyznáváte životní styl, který je založený na moci, přičemž Kozoroh spouští projekty a Býk udržuje finanční prostředky. Dokud jeden z vás nezačne být nenasytný nebo přízemní, vydržíte spolu, spokojení a v bezpečí. Toto spojení je ideální pro dlouhodobý stabilní vztah. Obě dvě znamení mají smysl pro zodpovědnost. Býk se musí připravit, že Kozoroh nepatří mezi znamení, které je schopno mluvit o svých pocitech.  Kozorohu vládne planeta Saturn a díky ni si Kozoroh uvědomuje, že je k životu potřeba i disciplína.  A toto je fakt, který Býk dokáže respektovat.

Býk a Vodnář

Ve vztahu se setkává bankéř a reformátor. Jelikož Býk aktivně „investuje“ do vztahu, má sklon chovat se diktátorsky, když Vodnář riskuje, jak má ve zvyku. Země a Vzduch spíše žijí vedle sebe než spolu, což se projevuje v odlišných prioritách – u Býka jsou to fyzické potřeby, u Vodnáře duchovní vize. Protože jste oba tvrdohlaví, tvrdošíjně lpíte na svém – většinou nadarmo. Toto je dost náročné spojení. Protože vaše Slunce mezi sebou vytváří negativní aspekt a to kvadraturu. Vodnář dokáže Býka velmi intenzivně vytáčet. A Býk nedokáže pochopit vodnářskou volnost.

Býk a Ryby

Ve vztahu se setkává bankéř a spasitel. Spojuje se zde radost ze života a jistota úrodného ostrova v tajemném moři. Vzájemně si dáváte to, co ten druhý potřebuje. Ryby dostanou něco pevného, co je bude živit a držet na uzdě; Býk si zase bude vědom zázraků života. Pouze egoistické sklony jednoho – držet se v bezpečí – anebo druhého – být příliš roztěkaný – by mohly ukončit toto potenciálně úspěšné spojení. Je třeba myslet na to, že Ryby jsou citlivé a intuitivní a Býk dokáže být pro Ryby oporou. Samozřejmě dominantnější v tomto vztahu je Býk.

.

Zdroj: Astrologie vztahů, Lyn Birkbeck