Pro základní funkčnost, zpříjemnění používání webu, analytické účely a v případě udělení souhlasu také pro účely cílení reklamy využíváme soubory cookies. Nastavení vlastních preferencí cookies můžete kdykoli upravit odkazem ve spodní části stránek.

.
Od zlomoveho okamžiku v mém životě výrazy jako
„jednoho dne“ a „brzy“
ztratily v mém slovníku hodnotu
.
.

TIŠE ODCHÁZÍM OD ČEHOKOLIV,CO POŠKOTUJE MŮJ KLID V DUŠI

.
.
.
.
.
Pokud se dnešek nepovedl,zkusme to zítra znovu
 
 
Nikdo nepřesvědčí druhého, aby se změnil.Každý z nás je strážcem brány, kterou lze otevřít pouze zevnitř
.
.
Pokud někdo není dostupný ve vašich nejtěžších chvílích,jeho přítomnost je kdykoliv jindy k ničemu
 
 
Než promluvíte, zeptejte se sami sebe, jestli je pravda, co řeknete, jestli to někomu neublíží, jestli je to užitečné, a nakonec... jestli má cenu rušit ticho tím, co si myslíte
 
 
 Nikdy nezapomeň, že můžeš tančit sám
.
.
KARLOVY VARY

Grandhotel Pupp

Ples přímo maškarní

Čím jsem starší, tím méně si všímám, co lidé říkají, myslí si a v co doufají. Všímám si toho, co dělají, jak žijí a o co usilují.

Čím déle musíš na něco čekat,
tím více si budeš vážit chvíle,
kdy to přijde.

Nic nemůže zastavit myšlenku, pro niž nastal čas.

.

NEZAČÍNEJ DEN PITÍM OCTA

Strom neodepře svůj stín ani tomu, kdo ho přichází porazit

.

LÁSKA BABIČKOVSKÁ

Dotek, něha, otevřené projevy emocí v dlouhotrvajícím objetí - to vše dokáže léčit zraněnou duši i tělo

NAVŠTIVTE NÁS V RODINNÉM PENZIÓNU

Nemusíte být skvělí,
abyste začali,ale musíte začít,abyste byli skvělí.

Mějte ve svém srdci lásku.

Zapomínáme, jak moc jsme závislí na přírodě, na každém stéblu trávy

.

.

.

.

.

.

.

 

 
❤️
 
.
Lidé rádi poslouchají krásná slova,ale neradi se mění .…
.
 
Úspěch nepřijde, když se něčemu budeš věnovat jen příležitostně. Dostaví se jedině, když se budeš něčemu věnovat neustále.
 

 ?? ?? ??

 
Svět po vás vždycky bude chtít víc. Naučte se sami rozeznat, kdy je toho dost.
 
 

Čím více pokračujeme ve svém vnitřním růstu,tím více se snižuje počet těch, se kterými můžeme skutečně komunikovat...

 
.
SPOLU
 
.
.
 
SRANDIČKY
 
.
 
Nezapomínejte, že každý, kdo vstoupí do vašeho života,
má konkrétní úkol: seznámit vás s vámi samotnými
 
.

Vše, co si dokážete představit je skutečné

 
.
Přítel je člověk, který zná melodii tvého srdce, který ti ji předzpívá když ji zapomeneš
 
 
.
.

.
Někdy kráčíme tmou, abychom byli schopni vidět ...
 
.
POŘÁDÁNÍ VLASTNÍCH KURZŮ
JE PRO MĚ POTĚŠENÍM
.
.
Vše, co si dokážete představit je skutečné
.
.
Nic se na tomto světě neděje náhodou

.
Jediným bodem, od něhož musíme uniknout,
je uvěznění naší mysli
.
.
Nikdy není příliš pozdě na to, abyste mohli být
 
.
Když nejsou slyšet
bubny,patrně
nikdo nebubnuje
.
.
NETLAČTE ŘEKU
.
-
Sedmkrát dolů, osmkrát nahoru
-

.

NEVZDÁVEJTE SE SVÉ VLASTNÍ SÍLY

Ze země ke hvězdám nevede vyšlapaná cesta

.
Přítel není ten, kdo tě polituje, přítel je ten, kdo ti pomůže

Pojď, zavřem okno, shrnem záclony a budem si vyprávět, co ty a já.

Přemýšleli jste někdy, co od vás chce život, namísto toho, co vy chcete od života?

Jednoho dne strach zaklepal na dveře. Odvaha otevřela a nikoho nenašla... ♥

.

.

.

.

.

.

.

.

 


ČLÁNKY » HODÍME SE K SOBĚ ? » LEV a DALŠÍ ZNAMENÍ

.

Lev ve spojení s dalším znamením

Lev a Beran

V tomto vztahu se vladař potkává s vůdcem. Můžete toho společně hodně dosáhnout a užít si i hodně legrace. Nesmí se, ale tento vztah přesunout do toho, kdo toho více dosáhne. Jedná se o velmi dynamický vztah. Na druhé straně se zde setkávají dvě ohnivá znamení, proto i vztah je hodně o tvrdohlavosti. Beran by si měl uvědomit, že Lev potřebuje ve vztahu slyšet chválu, a proto by s ní neměl šetřit. Na druhé straně Lev by si měl uvědomit, že soutěživá energie Berana potřebuje čas od času vyhrát. Tento vztah je hodně o vášni. Tento vztah je spíše snadný, pokud se zaměříte na společný cíl.

Lev  a Býk

Ve vztahu se setkává vladař s bankéřem. Je to pevná a trvalá kombinace, ale ani se neobejde bez bouří. Je naprosto zásadní, abyste si uvědomili, co vztahu poskytuje druhý. Býk patrně zajišťuje „scénu“ nebo stabilitu a Lev „drama“ nebo vzrušení. Když na to nepřistoupíte, nebudete odměněni rozkoší ani blahobytem. Lev potřebuje být středem pozornosti a pro Býka je důležité vlastnictví. Takže pokud Lva uloví, pevně se ho drží. To co Lva na Býkovi opravdu nadchne, je schopnost, že Býk dokáže vydělat peníze a navíc je dokáže i udržet. Je třeba, aby si Lev také uvědomil, že pro Býka je důležité mít pocit jistoty a bezpečí a Lev dokáže přinést do domova luxus. Tento vztah lze v závěru označit, jako obtížné spojení.

Lev a Blíženci

Ve vztahu se potkává vladař se šprýmařem. Je to hravá interakce. Může se zdát, že je všechno podle Lva, ale ve skutečnosti je to Blížencův bystrý smysl pro humor, jeho láska ke změně a nestrannost, která je s tím spojena, co má někdy nad Lvem navrch. Celkově je to dost hluboká interakce, protože plodí tiché porozumění, založené na lví síle a blíženecké inteligenci. Blíženci jsou narozdíl od Lvů velmi akční, Lvům je připisována lenivost. Což je pro Blížence nepochopitelné. Pokud se na Blížence sesype hromada úkolů, tak většinou začne být neurotický a zde dostává svůj prostor Lev, který ho dokáže uklidnit. Heslem tohoto vztahu je optimismus, oba dva mají smysl pro humor. Lev chce mít o všem přehled a potřebuje od Blížence slyšet chválu a cítit jeho obdiv.

Lev a Rak

Ve vztahu se potkává vladař s matriarchou. Lev přináší jiskru do Rakova na bezpečí orientovaného a možná trochu omezeného života; Rak poskytuje rodinné zázemí. Pokud vám tato výměna nevyhovuje, začne se Lev cítit takovou důvěrností tísněn, Rak zase může cítit odpor ke lví lásce ke vzrušení, protože se jí cítí ohrožen. Mezi oběma může vzniknout velmi silné pouto a jejich povahy se dokážou velmi dobře doplňovat. Lev je ve vztahu dominantní a zastává vůdčí postavení, Rak za to vše přináší do vztahu spoustu citů.

Lev a Lev

Ve vztahu se potkávají dva vladaři. Vaše interakce je „zdvořilá“ spíše z povinnosti než z přirozenosti. Když si nevymezíte své oblasti vládnutí, například kdo bude mít vládu nad domovem, financemi, dětmi, pak váš prudký boj o místo na slunci povede k slzám a sváru, anebo k životu v různých „královstvích“. Spravedlivě rozdělte, „kdo čemu vládne“, a pak ctěte pravidla! Jste si velmi podobní a znáte svoje klady i zápory. Oba dva toužíte po moci, proto když si jasně nerozdělíte ve vztahu svoje kompetence, bude vztah především o boji mezi vámi.

Lev a Panna

Ve vztahu se setkává vladař s rádcem. Tato interakce může fungovat, pokud Lev připustí, že potřebuje někoho, komu může věřit, že ho bude vždy informovat o tom, na co si má dát pozor. Na oplátku věnuje Lev Panně tolik potřebnou důvěru a učiní z ní vlivnou osobu v pozadí. Ale když bude Panna své moci zneužívat, může upadnout v nemilost – dokonce může být zapuzena – ale Lev toho může litovat. Panna je velmi pracovitá a Lev je rád, když může někoho řídit. Využijte to ve vašem vztahu. Panna je kritická a měla by si uvědomit, že svoji kritičností může velmi Lva zranit, protože ten potřebuje ve vztahu právě slyšet pochvalu.

Lev a Váhy

Ve vztahu se setkává vladař s diplomatem. Měla by to být docela vlídná interakce, protože Váhy se podrobují lví vůli a Lev oceňuje společenský takt Vah, hlavně jejich schopnost urovnat problémy, vzniklé v důsledku vladařových faux pas. Váhy milují pocit, že jsou součástí něčeho velkého a důstojného. Ale měly by si dávat pozor na pocit bezmocnosti, Lev zase na pocit frustrace. Dominantního Lva vyloženě Váhy přitahují,  a tato kombinace je vyloženě pro lásku stvořená. Ve společnosti bude tato dvojice hodně zářit a bude mít kolem sebe hodně přátel.

Lev a Štír

Ve vztahu se potkává vladař se špionem. Tato mocná znamení mohou být v žárlivém sporu. Aby se konflikt zmírnil, měl by Lev to, co odsuzuje jako štíří pokoutnost, chápat spíše jako psychologické uvědomění, které se neobejde bez lví šlechetnosti ducha, zatímco Štír by měl to, čím opovrhuje jako lví svévolí, považovat pouze za naivitu, která potřebuje hluboký štíří vhled. Sexuálně se obě znamení velmi přitahují. Štíři si dokážou vrtat opravu ve všem a mají až rentgenové vidění a nic jim ve vztahu neunikne.  U Lva bude oceňovat jeho otevřenost. Výhodou tohoto spojení je, že Štír dokáže poskytnou i virtuální obdiv Lvu.

Lev a Střelec

Ve vztahu se setkává vladař a kněz. Oba máte své „státnické záležitosti“, které vás zaměstnávají, takže váš společný život se může podobat slavnostnímu průvodu, se vší zábavou a barevností, kterou představuje. Oba jste „velká“ znamení, takže si můžete užívat života ve velkém stylu, ale abyste zabránili odcizení, neměli byste zapomínat ani na „drobné“ věci, jako je takt a skrytá nejistota. Je to opravdu ideální spojení, protože obě dvě znamení patří do ohnivého živlu, tak hodně věcí vnímají stejně. Vztah bude hodně o dynamických energiích a aktivitách. Oba dva potřebují volnost ve vztahu a dokážou ji jeden druhému poskytnout. Ale nevěru ani jeden ve vztahu u druhého nestrpí.

Lev a Kozoroh

Ve vztahu se setkává vladař a prezident. Oba rádi zachováváte určitý formalismus a společenské konvence, protože udržují vládu a pořádek, jež milujete. Nicméně budete potřebovat trpělivost a víru, abyste mohli komunikovat s citlivou duší, která se skrývá v každém z vás pod maskou moci. Pokud ji neobjevíte, vztahy budou zcela určitě ledové. Váš životní styl je hodně odlišný, Lev si potrpí na pěkné věci, ale Kozoroh takové priority vůbec nemá. Jedině, kde se vaše povahy potkávají je v otázkách financí a majetku, ten jste schopni oba dva hromadit kolem sebe. Pro Kozoroha je důležitá práce a kariéra, pro Lva obdiv. Pokud Lev pochopí, jak moc je pro Kozoroha kariéra důležitá a občas skousne, že bude více v práci než doma, může tento vztah dobře fungovat. Kozoroh by ho za tento postoj měl odměnit obdivem. Lev je jedno ze znameních, která dokáže zničit ledovou slupku, kterou si Kozoroži kolem sebe dělají.

Lev a Vodnář

Ve vztahu se setkává vladař a reformátor. Pro tento protiklad je nejtěžší se (opětovně) spojit, ale je to také nejdůležitější. A to proto, že představuje propast mezi privilegovanými a prostými, která způsobuje většinu nemocí a špatností světa. Až srdce Lva bude ušlechtilé a velkorysé a mysl Vodnáře poctivá a pravdivá – tehdy, a jenom tehdy, zavládne skutečný mír. Lev se vedle Vodnáře necítí moc dobře, protože Vodnář je znamením neustálých změn, vždyť mu vládne samotná planeta Uran.  Změny mohou být i malé, kdy například neustále mění, kdy co udělají a to tak dlouho, že Lev za chvíli neví, co vlastně Vodnář chce. Navíc co bude jistě Lvu vadit je, že Vodnář je schopen více pozornosti dávat přátelům než jemu samotnému.

Lev a Ryby

Ve vztahu se potkává vladař a spasitel. Ryba, která nastavuje druhou tvář, může budit dojem, že dává Lvu volnou ruku, aby vládl podle libosti. Ale po určité době se ukáže, že Ryby sledují svůj vlastní cíl, který Lva zákeřně ohrožuje. Lev udělá nejlépe, když bude Ryby chápat jako příklad moci bezmocných, a Ryby by zase měly považovat Lva za vzorový příklad toho, že každý si nakonec sní to, co si nadrobil. Ryby dokážou na Lvy hrát roli, že je potřebují a to Lvům hodně imponuje.  Lev se pak lehce stává osobním strážcem Ryby. A Ryby v tomto případě nebudou šetřit chválou. Ryby čas od času potřebují, ale samotu a přesunou se do svého světa snů a iluzí, což může být situace, kterou Lev bude špatně chápat.

Zdroj: Astrologie vztahů, Lyn Birkbeck