Pro základní funkčnost, zpříjemnění používání webu, analytické účely a v případě udělení souhlasu také pro účely cílení reklamy využíváme soubory cookies. Nastavení vlastních preferencí cookies můžete kdykoli upravit odkazem ve spodní části stránek.

.
Od zlomoveho okamžiku v mém životě výrazy jako
„jednoho dne“ a „brzy“
ztratily v mém slovníku hodnotu
.
.

TIŠE ODCHÁZÍM OD ČEHOKOLIV,CO POŠKOTUJE MŮJ KLID V DUŠI

.
.
.
.
.
Pokud se dnešek nepovedl,zkusme to zítra znovu
 
 
Nikdo nepřesvědčí druhého, aby se změnil.Každý z nás je strážcem brány, kterou lze otevřít pouze zevnitř
.
.
Pokud někdo není dostupný ve vašich nejtěžších chvílích,jeho přítomnost je kdykoliv jindy k ničemu
 
 
Než promluvíte, zeptejte se sami sebe, jestli je pravda, co řeknete, jestli to někomu neublíží, jestli je to užitečné, a nakonec... jestli má cenu rušit ticho tím, co si myslíte
 
 
 Nikdy nezapomeň, že můžeš tančit sám
.
.
KARLOVY VARY

Grandhotel Pupp

Ples přímo maškarní

Čím jsem starší, tím méně si všímám, co lidé říkají, myslí si a v co doufají. Všímám si toho, co dělají, jak žijí a o co usilují.

Čím déle musíš na něco čekat,
tím více si budeš vážit chvíle,
kdy to přijde.

Nic nemůže zastavit myšlenku, pro niž nastal čas.

.

NEZAČÍNEJ DEN PITÍM OCTA

Strom neodepře svůj stín ani tomu, kdo ho přichází porazit

.

LÁSKA BABIČKOVSKÁ

Dotek, něha, otevřené projevy emocí v dlouhotrvajícím objetí - to vše dokáže léčit zraněnou duši i tělo

NAVŠTIVTE NÁS V RODINNÉM PENZIÓNU

Nemusíte být skvělí,
abyste začali,ale musíte začít,abyste byli skvělí.

Mějte ve svém srdci lásku.

Zapomínáme, jak moc jsme závislí na přírodě, na každém stéblu trávy

.

.

.

.

.

.

.

 

 
❤️
 
.
Lidé rádi poslouchají krásná slova,ale neradi se mění .…
.
 
Úspěch nepřijde, když se něčemu budeš věnovat jen příležitostně. Dostaví se jedině, když se budeš něčemu věnovat neustále.
 

 ?? ?? ??

 
Svět po vás vždycky bude chtít víc. Naučte se sami rozeznat, kdy je toho dost.
 
 

Čím více pokračujeme ve svém vnitřním růstu,tím více se snižuje počet těch, se kterými můžeme skutečně komunikovat...

 
.
SPOLU
 
.
.
 
SRANDIČKY
 
.
 
Nezapomínejte, že každý, kdo vstoupí do vašeho života,
má konkrétní úkol: seznámit vás s vámi samotnými
 
.

Vše, co si dokážete představit je skutečné

 
.
Přítel je člověk, který zná melodii tvého srdce, který ti ji předzpívá když ji zapomeneš
 
 
.
.

.
Někdy kráčíme tmou, abychom byli schopni vidět ...
 
.
POŘÁDÁNÍ VLASTNÍCH KURZŮ
JE PRO MĚ POTĚŠENÍM
.
.
Vše, co si dokážete představit je skutečné
.
.
Nic se na tomto světě neděje náhodou

.
Jediným bodem, od něhož musíme uniknout,
je uvěznění naší mysli
.
.
Nikdy není příliš pozdě na to, abyste mohli být
 
.
Když nejsou slyšet
bubny,patrně
nikdo nebubnuje
.
.
NETLAČTE ŘEKU
.
-
Sedmkrát dolů, osmkrát nahoru
-

.

NEVZDÁVEJTE SE SVÉ VLASTNÍ SÍLY

Ze země ke hvězdám nevede vyšlapaná cesta

.
Přítel není ten, kdo tě polituje, přítel je ten, kdo ti pomůže

Pojď, zavřem okno, shrnem záclony a budem si vyprávět, co ty a já.

Přemýšleli jste někdy, co od vás chce život, namísto toho, co vy chcete od života?

Jednoho dne strach zaklepal na dveře. Odvaha otevřela a nikoho nenašla... ♥

.

.

.

.

.

.

.

.

 


ČLÁNKY » HODÍME SE K SOBĚ ? » RAK a DALŠÍ ZNAMENÍ

.

 

Rak ve spojení s dalším znamením

Rak a Beran

Ve vztahu se potkává matriarcha s vůdcem. V tomto vztahu se setkávají dvě protichůdné povahy. Beran je nezávislý, ale Rak závislý.  Vhodné toto spojení může být tehdy, pokud muž je Beran a zajišťuje obživu pro ženu, která je Rak, cítí se na Beranu závislá a udržuje rodinný krb. Beran ve vztahu řeší vše tady a teď. Rak se chová ve vztahu tajnůstkářsky. I věci, které se ho kdysi od Beran dotkly, si nechává pro sebe a dokáže s nimi vyrukovat ve chvíli, kdy si je již Beran vůbec nepamatuje. Otevřenost Berana ve vztahu Raka zraňuje. Raci potřebují svoje emoce ve vztahu vymluvit ze sebe a Beran by měl být připraven je poslouchat. Toto spojení je dosti problematické, ale pokud budou partneři tolerantní, může se jednat o dlouhodobý trvalý vztah.

Rak a Býk

Ve vztahu se setkává matriarcha s banéřem. Podobáte se trochu farmáři a jeho ženě; jde o přirozené, tradiční a produktivní uspořádání vztahu. Avšak budou přítomny i jiné staromódní prvky – jako panovačnost, žárlivost a klasické rozdělení rolí podle pohlaví, se všemi klady a zápory. Ty jsou však nutnou cenou, kterou je třeba zaplatit Přírodě za tuto spolehlivou kombinaci. Obě dvě znamení mají smysl pro rodinu. Budou upřednostňovat klid rodinného krbu. Než abyste vyšli na večeři do restaurace, raději si ji připravíte doma při svíčkách. Tato kombinace dvou znamení je nejlépe schopna utvořit ideální model rodiny. Navenek to může vše vypadat ideální, ale uvnitř vztahu může docházet k drobným pnutím.  Obě dvě znamení jsou stabilní a vášnivá. Charakter tohoto vztahu můžeme označit, jako klidný vztah.

Rak a Blíženci

Ve vztahu se setkává matriarcha se šprýmařem. Jste jako květ a plod, jeden musí strom opustit a druhý na něm musí musí zůstat, dokud nedozraje. Jste součástí stejného procesu, ale nevycházíte spolu snadno. Může to fungovat, dokud bude Blíženec buď pryč, anebo bude domů přicházet s novými názory anebo lidmi, zatímco Rak bude udržovat rodinný krb. Ale pokud začne být Rak příliš závislý, Blíženec se domů nemusí vrátit vůbec. Blížence přitahuje Rakova klidná povaha. Oba dva milují přírodu, proto si v tomto ohledu dokážou rozumět. Problémy mohou nastat v ohledu na to, že Rak je vyloženě domácí typ, rád je doma, Blíženci naopak rádi vyráží do společnosti a komunikují. Pokud Rak začne lpět na tom, aby s ním Blíženci zůstali doma, pravděpodobně to začne ve vztahu skřípat.

Rak a Rak

Ve vztahu se potkávají dva matriarchové. Vaše instinktivní potřeba pocitu bezpečí, společně s vřelým a důvěrným chováním, svědčí o tom, že jste přirozenými a pravými budovateli hnízda a rodiny. Ale jak už to u kombinací stejných znamení bývá, můžete z nich mít to nejlepší, ale i to nejhorší. Ve vašem případě vám hrozí, že se budete navzájem rozmazlovat do té míry, až začnete ztrácet ze zřetele jeden druhého jako individuálního jedince. Problém může nastat i ve chvíli, kdy oba jste velmi citliví a snažíte se prosadit tu svoji pravdu a očekáváte, že ten druhý se vám přizpůsobí a právě toto může být jeden z důvodu vašich hádek. Je třeba, abyste se oba naučili udržet svoje emoce a příliš se nehádali.

Rak a Lev

Ve vztahu se potkává matriarcha s vladařem. Lev přináší jiskru do Rakova na bezpečí orientovaného a možná trochu omezeného života; Rak poskytuje rodinné zázemí. Pokud vám tato výměna nevyhovuje, začne se Lev cítit takovou důvěrností tísněn, Rak zase může cítit odpor ke lví lásce ke vzrušení, protože se jí cítí ohrožen. Mezi oběma může vzniknout velmi silné pouto a jejich povahy se dokážou velmi dobře doplňovat. Lev je ve vztahu dominantní a zastává vůdčí postavení, Rak za to vše přináší do vztahu spoustu citů.

Rak a Panna

Ve vztahu se potkává matriarcha s rádcem. Jste „miláčci Matky Přírody“ v tom, že společně vytváříte útulné, dobře fungující a starostlivé prostředí, ať už doma nebo kdekoli jinde. Ovšem v negativním případě může být tato atmosféra tak hustá, že se v ní začnete dusit. Příležitostný výlet by mohl vyrovnat „riziko přílišného bezpečí“ této skvělé kombinace. Oba jste velmi jemní a klidní v lásce. Panna je více racionálně a prakticky uvažující a je schopna se v tomto směru postarat o Raka, který do domova vnáší pocit bezpeční a citlivost. Raci by si v tomto vztahu, ale měli uvědomit, že Panna je více než je zdrávo kritická a neměli by příliš emotivně na toto reagovat. Nebo na kritiku Panny může Rak reagovat, tak že se stáhne a bude někde v koutku trucovat.

Rak a Váhy

Ve vztahu se setkává matriarcha s diplomatem. Rak potřebuje bezpečí a Váhy chtějí klid, což je dobrý základ do začátku. Ale zatímco bezpečí se udržuje tím, že se věci ovládají, klid se hledá tak, že se věci odhalují – a v tom si nemusíte rozumět. Abyste dosáhli harmonie a pohodlí, musíte vzájemně tyto své role respektovat. Pokud se oba společně pustí do nějaké práce, která je oba baví, věřte, že budou sklízet plody úspěchu. Váhy ve vztahu moc nechápou emočně založenou povahu Raka, je to něco, co je pro ně španělská vesnice. V Rakovi to pak může vyvolat pocity, že je Váhou málo doceněný. Raci mají v sobě něco, jako ochranitelský cit, což Váhy dokážou rychle využít. Váhy jsou diplomaté, takže se budou vždy ve vztahu hledat kompromisy, jen aby se nemuseli hádat.

Rak a Štír

Ve vztahu se setkává matriarcha se špiónem. Můžete spolu fungovat velmi dobře, pokud se shodnete na citových prioritách a nepodlehnete dojmu, že byste měli být jeden pro druhého vším – dojmu, který zpočátku budíte i přijímáte. Měli byste to vyřešit co nejdřív, protože jako hluboce emocionální bytosti byste později mohli zjistit, že vám chybí jakýkoli prostor či nálada pro vyjednávání. Váš společný život bude mít hodně emocionální náboj. Ani jeden, ale o svých citech nemluví. Štír je daleko více temperamentní a vášnivější než Rak a měl by si dát pozor na to, aby svým chováním nevyděsil citlivého Raka. Svazek těchto dvou lidí dokáže opravdu dýchat erotickým nábojem.

Rak a Střelec

Ve vztahu se setkává matriarcha a kněz. Domov a otevřená cesta skutečně nejdou příliš dohromady, ledaže byste bydleli v obytném přívěsu. Rak tíhne k bezpečí a důvěrnosti, zatímco Střelec usiluje o vzdálené horizonty. Pro Raka je Střelec ztělesněná nejistota. Pro Střelce je Rak jako otevřené vězení. Pokud nedokážete být otevřenější anebo cikánštější, vaše rozdílné hodnoty vás oddělí. Dobré je, když citlivý Rak se odhodlá vylézt ze svého krunýře a vyrazí do „světa“ se Střelcem. Pro Střelce je jeho osobní hodnota velmi důležitá. Problém by totiž opravdu mohl nastat, kdyby Rak příliš lpěl na tom, aby Střelec seděl s ním doma nebo naopak Střelec nutil Raka opustit teplo domova. Je třeba v tomto najít zlatou střední cestu. Jinak se začnou tyto dvě znamení mezi sebou hašteřit.

Rak a Kozoroh

Ve vztahu se setkává matriarcha s prezidentem. V ideálním případě můžete vytvořit „dokonalou“ kombinaci, kde se Kozoroh bude starat o světské záležitosti a Rak dohlédne na ty domácí, cílem bude rodina a dobrá pověst. Všechno bude jasné, když přijmete fakt, že Rak upřednostňuje city a Kozoroh praktičnost – a když si občas jeden z druhého vezmete příklad. Raci se také musí smířit s tím, že se jim nemusí dostávat tolik pozornosti, kolik by od Kozoroha vyžadovali. Kozoroh je schopen si svoji práci nosit i domů, buď opravdu fyzicky nebo jen obrazně a není proto ničím neobvyklým, když během erotických hrátek přemýšlí nad všemi možnými povinnostmi.

Rak a Vodnář

Ve vztahu se setkává matriarcha s reformátorem. Zpravidla jsou vaše hodnoty a cíle příliš odlišné na to, aby šly spojit. Rak chce udržet status quo; Vodnář ho chce změnit. Rak pochází z břicha, Vodnář z hlavy. Skutečnost, že mezi vámi vůbec nějaká interakce probíhá, nasvědčuje tomu, že se potřebujete jeden od druhého učit – jinak je to katastrofa! Oba dva se do sebe lehce zamiluji, ale také i oba dva jsou idealistické povahy. K problémům u nich může docházet proto, že mají dost rozdílné uvažování. Občas mohou mít pocit, že každý z nich mluví jiným jazykem a vůbec se nejsou schopni domluvit.

Rak a Ryby

Ve vztahu se potkává matriarcha se spasitelem. Toto je taková kombinace, jakých svět potřebuje co nejvíc! Hlavní oporou je zde vaše schopnost sladit se vzájemně se svými pocity, sny a obavami a respektovat je. Navíc tuto sympatii a soucit úspěšně vyzařujete na svou rodinu, přátele a svět obecně. Dejte si ale pozor, abyste jeden druhému dovolili respektovat i své vlastní sny. V tomto vztahu se potkávají dvě tolerantní a chápavé osobnosti. Oba potřebuje milovat a být milováni.

Zdroj: Astrologie vztahů, Lyn Birkbeck