Pro základní funkčnost, zpříjemnění používání webu, analytické účely a v případě udělení souhlasu také pro účely cílení reklamy využíváme soubory cookies. Nastavení vlastních preferencí cookies můžete kdykoli upravit odkazem ve spodní části stránek.

.
Od zlomoveho okamžiku v mém životě výrazy jako
„jednoho dne“ a „brzy“
ztratily v mém slovníku hodnotu
.
.

TIŠE ODCHÁZÍM OD ČEHOKOLIV,CO POŠKOTUJE MŮJ KLID V DUŠI

.
.
.
.MILOVANÁ VNOUČÁTKA
 
.
.
Pokud se dnešek nepovedl,zkusme to zítra znovu
 
 
Nikdo nepřesvědčí druhého, aby se změnil.Každý z nás je strážcem brány, kterou lze otevřít pouze zevnitř
.
.
Pokud někdo není dostupný ve vašich nejtěžších chvílích,jeho přítomnost je kdykoliv jindy k ničemu
 
 
Než promluvíte, zeptejte se sami sebe, jestli je pravda, co řeknete, jestli to někomu neublíží, jestli je to užitečné, a nakonec... jestli má cenu rušit ticho tím, co si myslíte
 
 
 Nikdy nezapomeň, že můžeš tančit sám
.
.
KARLOVY VARY

Grandhotel Pupp

Ples přímo maškarní

Čím jsem starší, tím méně si všímám, co lidé říkají, myslí si a v co doufají. Všímám si toho, co dělají, jak žijí a o co usilují.

Čím déle musíš na něco čekat,
tím více si budeš vážit chvíle,
kdy to přijde.

Nic nemůže zastavit myšlenku, pro niž nastal čas.

.

NEZAČÍNEJ DEN PITÍM OCTA

Strom neodepře svůj stín ani tomu, kdo ho přichází porazit

.

LÁSKA BABIČKOVSKÁ

Dotek, něha, otevřené projevy emocí v dlouhotrvajícím objetí - to vše dokáže léčit zraněnou duši i tělo

NAVŠTIVTE NÁS V RODINNÉM PENZIÓNU

Nemusíte být skvělí,
abyste začali,ale musíte začít,abyste byli skvělí.

Mějte ve svém srdci lásku.

Zapomínáme, jak moc jsme závislí na přírodě, na každém stéblu trávy

.

.

.

.

.

.

.

 

 
❤️
 
.
Lidé rádi poslouchají krásná slova,ale neradi se mění .…
.
 
Úspěch nepřijde, když se něčemu budeš věnovat jen příležitostně. Dostaví se jedině, když se budeš něčemu věnovat neustále.
 

 ?? ?? ??

 
Svět po vás vždycky bude chtít víc. Naučte se sami rozeznat, kdy je toho dost.
 
 

Čím více pokračujeme ve svém vnitřním růstu,tím více se snižuje počet těch, se kterými můžeme skutečně komunikovat...

 
.
SPOLU
 
.
.
 
SRANDIČKY
 
.
 
Nezapomínejte, že každý, kdo vstoupí do vašeho života,
má konkrétní úkol: seznámit vás s vámi samotnými
 
.

Vše, co si dokážete představit je skutečné

 
.
Přítel je člověk, který zná melodii tvého srdce, který ti ji předzpívá když ji zapomeneš
 
 
.
.

.
Někdy kráčíme tmou, abychom byli schopni vidět ...
 
.
POŘÁDÁNÍ VLASTNÍCH KURZŮ
JE PRO MĚ POTĚŠENÍM
.
.
Vše, co si dokážete představit je skutečné
.
.
Nic se na tomto světě neděje náhodou

.
Jediným bodem, od něhož musíme uniknout,
je uvěznění naší mysli
.
.
Nikdy není příliš pozdě na to, abyste mohli být
 
.
Když nejsou slyšet
bubny,patrně
nikdo nebubnuje
.
.
NETLAČTE ŘEKU
.
-
Sedmkrát dolů, osmkrát nahoru
-

.

NEVZDÁVEJTE SE SVÉ VLASTNÍ SÍLY

Ze země ke hvězdám nevede vyšlapaná cesta

.
Přítel není ten, kdo tě polituje, přítel je ten, kdo ti pomůže

Pojď, zavřem okno, shrnem záclony a budem si vyprávět, co ty a já.

Přemýšleli jste někdy, co od vás chce život, namísto toho, co vy chcete od života?

Jednoho dne strach zaklepal na dveře. Odvaha otevřela a nikoho nenašla... ♥

.

.

.

.

.

.

.

.

 


ČLÁNKY » URAN V RETROGRÁDNÍ FÁZI

.

Uran v retrográdní fázi

Planeta Uran symbolizuje tvoření i destrukci. Klíčovými tématy jsou převratné náhlé změny, revoluční přístup, vynalézavost, rozvoj a expanze. Symbolizuje tvořivou sílu lidské vůle, nové objevy, metody a spojitosti, které mohou zpočátku působit až šokujícím dojmem. Přináší dynamické, nečekané, vzrušující, převratné a někdy i nebezpečné energie. Pozice Uranu v horoskopu naznačuje, jaký máme my sami vztah k inovacím, k novým technologiím a na kolik přijímáme nebo zpochybňujeme konvenční přístup.

Při svém oběhu setrvá planeta Uran v každém znamení zvěrokruhu 7 let a v tomto období ovlivňuje naše názory na technologie i společnost. V současné době prochází zemským znamením Býka,kam vstoupila 15. května 2018 a zdrží se tam s přestávkami až do 26. dubna 2026

Toto planetární postavení poukazuje na převratné změny ve světě financí, na realitním trhu, v obchodu, v zemědělství, v elektrárenství, ve využívání alternativních zdrojů energie a také v architektuře a stavitelství.  S touto konstelací jsou spojovány občanské nepokoje a rozvrat společenských hodnot. Uran poukazuje na změnu ve způsobu fungování světa. 

20. srpna 2021 zahájila planeta Uran svůj každoroční retrográdní chod,

ve kterém setrvá až do 18. 1. 2022.

Když je Uran v retrográdní fázi, pak jako by náhle nešly tak snadno konat změny ve vnějším hmotném světě. Naše pozornost je přesměrována do nitra a energie se zaciluje na uskutečňování změn vnitřních. Tím poté jinak zareagujeme na změny vnější. Veškerá naše energie, která nenalezne jako obvykle uplatnění ve vnějším světě, se hromadí uvnitř nás a potřebuje být využita správně. V opačném případě to může vést k vnitřnímu napětí a frustracím. V tomto období se můžete potkat s náhlými pocity bezmoci, zlosti nebo viny, s pocity ztráty odvahy, svobody nebo naděje. Někteří mohou pocítit náhlou finanční i emocionální nejistotu. V konečném stádiu ale překvapivě dosáhnou pevnějšího odhodlání vytvořit si pevnou základnu v obou sférách. A to platí hlavně pro zrozence znamení Býka, Lva, Štíra a Vodnáře.

Pátrejte po prameni všech nepříjemných vnitřních stavů. Aby nám bylo dobře ve vnějším světě, je třeba nejprve nastolit harmonii vnitřní. To za nás nikdo neudělá a máme k tomu pravidelně příležitost. Pokud chcete ve svém životě něco změnit, je nutné nastavit nejdříve tyto pochody uvnitř sebe sama. Při retrográdní fázi Uranu přicházíme na to, jak v tomto ohledu postupovat. Až projdeme novou vnitřní změnou, po obratu Uranu do přímého směru, se změny budou manifestovat do vnějšího světa.

Retrográdní chod planety Uran nás obrací k dořešení starých záležitostí, sporů a ke změně postoje a aktuálně nastavených hodnot. Máme možnost upevnit svou vnitřní stabilitu vlastním přičiněním. Budeme se zaobírat úvahami nad našimi vztahy, financemi a péčí o své tělo. Radikální změny, jakými jsou partnerský rozchod nebo změna zaměstnání, nejsou v tomto období příliš doporučeny. Nemusí mít dlouhého trvání nebo můžete změn později litovat. Pokud vám vyvstanou nějaké originální nápady, obzvláště spojené s novou technologií nebo vynálezem, věnujte se veškerým detailům a uveďte je na světlo až po skončení tohoto tranzitu. Je to naopak doba vhodná pro navrácení se k nějakému starému nápadu nebo odloženému výzkumu. Možná zatoužíte po vstoupení do nových spolků. I zde budete mít jasno o opravdové účinnosti našeho rozhodnutí až po skončení tohoto období. Někteří se ale mohou naopak znovu spojit se skupinou z minulé doby a oživit společné ideály a plány.

Pro vnitřní pokrok je někdy třeba oprášit zmíněný systém hodnot. Mnoho z našich pocitů bezpečí a jistoty je založeno na falešných základech. Za období retrográdního Uranu potkáváme většinou hned několik okolností, které způsobí, že si toto uvědomíme a bude nám to v konečné fázi velkým přínosem.

V tomto období zpomalte, regenerujte, odpočívejte často v přírodě. Pěstujte trpělivost. Soustřeďte se na svou ochotu přijmout procesy probíhající vně pro aktualizaci vašeho vnitřního systému. Vnímejte, že cokoli přichází, to s sebou nese také řešení. Najděte si v tomto čase harmonizační techniky pro podporu asertivní komunikace a práce se svým hlasem a zvuky. Malujte, zpívejte a v případě neklidu se obklopujte modrou barvou.

Toto planetární postavení se projeví hlavně v životech lidí narozených ve znamení Býka,(lidé narození mezi 27. dubnem a 5. květnem), ve znamení Lva (lidé narození mezi 30. červencem a 7. srpnem),ve znamení Štíra (lidé narození mezi 31. říjnem a 6. listopadem) a ve znamení Vodnáře (narození mezi 26. lednem a 3. únorem).