Pro základní funkčnost, zpříjemnění používání webu, analytické účely a v případě udělení souhlasu také pro účely cílení reklamy využíváme soubory cookies. Nastavení vlastních preferencí cookies můžete kdykoli upravit odkazem ve spodní části stránek.

.
Od zlomoveho okamžiku v mém životě výrazy jako
„jednoho dne“ a „brzy“
ztratily v mém slovníku hodnotu
.
.

TIŠE ODCHÁZÍM OD ČEHOKOLIV,CO POŠKOTUJE MŮJ KLID V DUŠI

.
.
.
.
.
Pokud se dnešek nepovedl,zkusme to zítra znovu
 
 
Nikdo nepřesvědčí druhého, aby se změnil.Každý z nás je strážcem brány, kterou lze otevřít pouze zevnitř
.
.
Pokud někdo není dostupný ve vašich nejtěžších chvílích,jeho přítomnost je kdykoliv jindy k ničemu
 
 
Než promluvíte, zeptejte se sami sebe, jestli je pravda, co řeknete, jestli to někomu neublíží, jestli je to užitečné, a nakonec... jestli má cenu rušit ticho tím, co si myslíte
 
 
 Nikdy nezapomeň, že můžeš tančit sám
.
.
KARLOVY VARY

Grandhotel Pupp

Ples přímo maškarní

Čím jsem starší, tím méně si všímám, co lidé říkají, myslí si a v co doufají. Všímám si toho, co dělají, jak žijí a o co usilují.

Čím déle musíš na něco čekat,
tím více si budeš vážit chvíle,
kdy to přijde.

Nic nemůže zastavit myšlenku, pro niž nastal čas.

.

NEZAČÍNEJ DEN PITÍM OCTA

Strom neodepře svůj stín ani tomu, kdo ho přichází porazit

.

LÁSKA BABIČKOVSKÁ

Dotek, něha, otevřené projevy emocí v dlouhotrvajícím objetí - to vše dokáže léčit zraněnou duši i tělo

NAVŠTIVTE NÁS V RODINNÉM PENZIÓNU

Nemusíte být skvělí,
abyste začali,ale musíte začít,abyste byli skvělí.

Mějte ve svém srdci lásku.

Zapomínáme, jak moc jsme závislí na přírodě, na každém stéblu trávy

.

.

.

.

.

.

.

 

 
❤️
 
.
Lidé rádi poslouchají krásná slova,ale neradi se mění .…
.
 
Úspěch nepřijde, když se něčemu budeš věnovat jen příležitostně. Dostaví se jedině, když se budeš něčemu věnovat neustále.
 

 ?? ?? ??

 
Svět po vás vždycky bude chtít víc. Naučte se sami rozeznat, kdy je toho dost.
 
 

Čím více pokračujeme ve svém vnitřním růstu,tím více se snižuje počet těch, se kterými můžeme skutečně komunikovat...

 
.
SPOLU
 
.
.
 
SRANDIČKY
 
.
 
Nezapomínejte, že každý, kdo vstoupí do vašeho života,
má konkrétní úkol: seznámit vás s vámi samotnými
 
.

Vše, co si dokážete představit je skutečné

 
.
Přítel je člověk, který zná melodii tvého srdce, který ti ji předzpívá když ji zapomeneš
 
 
.
.

.
Někdy kráčíme tmou, abychom byli schopni vidět ...
 
.
POŘÁDÁNÍ VLASTNÍCH KURZŮ
JE PRO MĚ POTĚŠENÍM
.
.
Vše, co si dokážete představit je skutečné
.
.
Nic se na tomto světě neděje náhodou

.
Jediným bodem, od něhož musíme uniknout,
je uvěznění naší mysli
.
.
Nikdy není příliš pozdě na to, abyste mohli být
 
.
Když nejsou slyšet
bubny,patrně
nikdo nebubnuje
.
.
NETLAČTE ŘEKU
.
-
Sedmkrát dolů, osmkrát nahoru
-

.

NEVZDÁVEJTE SE SVÉ VLASTNÍ SÍLY

Ze země ke hvězdám nevede vyšlapaná cesta

.
Přítel není ten, kdo tě polituje, přítel je ten, kdo ti pomůže

Pojď, zavřem okno, shrnem záclony a budem si vyprávět, co ty a já.

Přemýšleli jste někdy, co od vás chce život, namísto toho, co vy chcete od života?

Jednoho dne strach zaklepal na dveře. Odvaha otevřela a nikoho nenašla... ♥

.

.

.

.

.

.

.

.

 


ČLÁNKY » UZLOVÁ OSA V BÝKU A ŠTÍRU

.

 

OSA UZLŮ VE ZNAMENÍ BÝKA A ŠTÍRA

 

18. ledna 2022 se přesunula Dračí hlava (severní uzel) do znamení Býka. 

Dračí ocas (jižní uzel) se přesunul do znamení Štíra.

 

V těchto znameních se zdrží zhruba rok a půl. Aktuální postavení Dračí hlavy a ocasu bude ovlivňovat všechny zrozence, ale především lidi narozené ve znameních Býka, Lva, Štíra a Vodnáře. Konstelace naznačují, že tito lidé budou muset učinit nějaké významné změny a zaobírat se věcmi, které dříve vědomě, nebo nevědomě přehlíželi. Minulost se jim bude vracet a oni budou nuceni vyrovnat staré „dluhy“. Protože se uzly pohybují zpětně, jsou spojovány s karmou a se „splácením dluhů“.

Znamení Býka a Štíra jsou spojována s penězi, majetkem, cennostmi, dědictvím, dluhy, hypotékami, daněmi. To jsou témata, která budou v letech 2022 a 2023 středem obecného zájmu. Zvyšování cen energií, zboží a inflace bude mít vliv na rozhodování politiků. Jejich nepopulární opatření budou vyvolávat odpor. Planetární postavení ukazuje na konflikty na státní i mezinárodní úrovni. Naposledy se Dračí hlava a Dračí ocas pohybovaly na ose znamení Býka a Štíra v letech 2003 a 2004. Připomeňte si, co jste zažívali v daných letech na osobní úrovni a jaká byla situace kolem vás. Nějaké staré křivdy spojené s tímto obdobím se nyní mohou připomínat.

Dané konstelace poukazují na napětí, politické boje, vzpoury a demonstrace. Bude třeba hodně diplomacie a solidarity, aby nedocházelo k vážným mezinárodním sporům či dokonce válečným konfliktům. Podobné postavení, tedy Uran ve znamení Býka a Uzly na ose znamení Štíra a Býka, bylo v září 1939, kdy byla vyhlášena válka.

Jako bychom se spirálovitým pohybem dostali opět do stejného bodu zkušenosti. Už jsme ale zase ušli o kus cesty dál. Tentokrát bychom měli být jako celek „o patro výše“ a měli bychom situace umět vyhodnotit a řešit jinak, ideálně moudřeji.

V dubnu 2022 vytvoří planeta Saturn kvadraturu k Dračí hlavě i Dračímu ocasu. 30. dubna nastane ve znamení Býka zatmění Slunce, 16. května nastane úplněk, zatmění Měsíce, 25. října nastane zatmění Slunce, novoluní ve Štíru a 8. listopadu nastane úplněk ve znamení Býka. Všechny zmíněné lunární fáze zaměří pozornost na majetek, peníze, nemovitosti a podnikání a pravděpodobně odkryjí to, co bylo dříve skryté.  

 

Toto planetární postavení poukazuje na následující:

  • Otevírá téma jistot, stability. Tento čas bude o hledání naší pravé podstaty. O hledání celé podstaty, tedy i těch částí, které zůstávaly doposud skryté díky obavám z nedostatečně pěkného obrazu nás samých. Konfrontaci s vlastními stíny se pravděpodobně nevyhnete. Velmi procesu ulehčíte, když budete k sobě pravdiví a laskaví. Když se nebudete bát rozkrýt všechny stránky sebe sama a přijmete je za své, zjistíte, že jste nejen silnější, ale také se oprostíte od mnohého strachu, který číhá všude kolem. Už nebudete tak zranitelní a najdete v sobě pevný opěrný bod.

 

  • Je čas na převzetí zodpovědnosti za sebe sama a na zdárné překonání všech nejistot, které v sobě objevíte. Spoléhejte sami na sebe, na své kvality a na své vlastní hodnoty. Obraťte se ke svým zdrojům. Zaměřte se na kladné sebehodnocení a ocenění všeho, čeho jste doposud dosáhli.

 

  • Zaměřte se na své hodnoty. Žebříček hodnot každého jednotlivce je různorodý a nic není špatně. Je však důležité být s ním v souladu a jednat podle něj nezávisle na mínění či reakcích okolí nebo na obavách z opuštění své komfortní zóny. Vaše hodnoty vás činí tím, kým jste. Jaké to jsou?

 

  • Čeho si doopravdy ceníte? Po čem toužíte? Co do svého života přitahujete? Co určuje váš úspěch či neúspěch? Váš pocit štěstí či nespokojenosti?

 

  •  Prozkoumejte svůj potenciál a svou finanční hojnost. Příležitosti k výdělku existují v každé době. S čím spojujete úroveň svého bohatství? Bohatství zahrnuje oblastí finanční, hmotnou, ale také duchovní, zdravotní, a mentální.  Považujete se za opravdu bohatého? Tj. jste úspěšný ve všech zmíněných oblastech? Jaká je kvalita vašeho života?

 

  • Věnujte se otázce postoje k vlastnictví čehokoli. Máte tendenci být na svých hmotných statcích a financích závislí? Co by s vámi udělala jejich ztráta? Nedržíte se věcí a lidí nezdravě moc? Přílišné lpění a strach ze ztráty často zbytečně přitahuje zkušenost, kdy se opravdu budete muset něčeho vzdát. Zkuste na sobě v tomto ohledu zapracovat. Posilujte se zevnitř a nedovolte vnějším vlivům ohrozit vaši pevnost, bdělost a kuráž. Nesnažte se dospět k něčemu příliš rychle a tlakem, ztratíte zbytečně moc energie.

 

  • Zaměřte se na zdroj své obživy. Procházíme dobou velkých změn. Proto zkuste rozšířit své zdroje a nespoléhejte se pouze na jeden jediný. Budete pak více v klidu. Osvojte si flexibilitu. Nehledejte už útěchu ve spolehlivých stereotypech. Neobhajujte už zavedené přístupy i přes dlouhodobé vnitřní pochyby o jejich platnosti. Opusťte nebo alespoň umírněte své dogmatické názory. Můžete tak jen získat.

 

  • Neméně důležitým tématem příštích měsíců je přístup k vlastnímu tělu a životnímu stylu. Jak dobře se o své tělo staráte? Máte ho rádi? Jste v interakci s jeho signály? Tělo je váš domov, ve kterém žijete a bez něj daleko nedojdete. Naučte se ho už nepředávat do cizích rukou a převezměte za své zdraví zodpovědnost. Naučte se s ním správně komunikovat a zasloužit se sami o jeho pevné zdraví.